Anioł Stróż

nie-piję-nie-biorę-anioł-stróż

Aplikacja
Anioł Stróż

Anioł Stróż, to pierwsza w Polsce darmowa aplikacja dla osób starających się wyjść z uzależnienia od alkoholu, narkotyków, etc. Głównym celem aplikacji jest przypominanie o kilku bardzo ważnych elementach abstynencji, dlatego w jej skład, oprócz kalendarza trzeźwości oraz 12 kroków i 12 tradycji, wchodzą: powiadomienia (przypomnienia) o 24 godzinach bez picia, zażywania, etc. oraz o programie HALT.

Kalendarz trzeźwości

W aplikacji uzupełniasz każdy dzień miesiąca. Dni trzeźwości kolorem zielonym, w przypadku nie dotrzymania trzeźwości – kolorem czerwonym. W razie pomyłki, podczas uzupełniania, przytrzymanie na konkretnym dniu powoduje odznaczenie go i daje możliwość ponownego zaznaczenia.

12 kroków,
12 tradycji

W aplikacji jest zbiór zaleceń dla osoby uzależnionej, które systematycznie stosowane mają pomóc wyzwolić się z uzależnienia. Program ten został wypracowany przez Anonimowych Alkoholików, a następnie zaadaptowany przez inne wspólnoty osób uzależnionych. W każdej ze wspólnot, ze względu na jej główny cel, zmienia się brzmienie pierwszego Kroku, miejsce alkoholu zastępuje inne uzależnienie.

Program HALT

W aplikacji jest program HALT, który stanowi osiową część filozofii zdrowienia. Hasło powstało od pierwszych liter angielskich słów: HUNGRY – głodny ANGRY – rozgniewany LONELY – samotny TIRED – zmęczony Każdy z tych stanów może oddalić osobę uzależnioną z drogi zdrowienia tak, że straci z oczu główny cel – Trzeźwość. HALT jest programem, jak radzić sobie z zagrożeniem picia/brania,etc. w okresie trzeźwienia.

Powiadomienia

przypomnienie o 24 godzinach bez picia/brania etc. (rano) przypomnienie o programie HALT (w poludnie) przypomnienie o zaznaczeniu dnia w kalendarzu trzeźwości (wieczorem).

Statystyki

Za miesiąc trzeźwości otrzymasz brązowy medal, za trzy miesiące srebrny, za pół roku złoty a za rok medal niebieski i status weterana trzeźwości. Zdobyty medal będzie widoczny na czacie przy Twoim nicku.

Chat

Szukasz wsparcia, chcesz porozmawiać?

Facebook

Dołącz do naszej grupy „Nie piję, nie biorę – Anioł Stróż” i odwiedź nasz Fanpage

Siatka wsparcia

Tu możesz wpisać numery telefonów do osób, na które możesz liczyć w kryzysowej sytuacji.

Oszczędności

Zobacz ile zaoszczędziłeś!

Pobierz aplikację